پذیرش دانشجو بصورت الکترونیکی در فراگیر پیام نور

با توجه به توسعه روزافزون امکانات و فناوری های نوین آموزش از طریق روش های چند رسانه ای در محیط مجازی و برای تسهیل در شرایط آموزش و بهره برداری بیشتر از فرصت ها، دانشگاه پیام نور در برخی از رشته های خود، امکان پذیرش دانشجو با بهره گیری از شیوه الکترونیکی را فراهم کرده است.

1. آموزش الکترونیکی به طور کلی بهره گیری از سیستم های الکترونیکی مثل کامپیوتر، اینترنت، دیسکهای چندرسانه ای، نشریه های الکترونیکی و خبرنامه های مجازی و نظایر اینهاست که با هدف کاستن از رفت و آمدها و صرفه جویی در وقت و هزینه و در ضمن یادگیری بهتر و آسان تر صورت می گیرد.

2. دوره های آموزش الکترونیکی شامل برگزاری کلاس های مجازی، استفاده از ابزارهای تعاملی سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی به همرا ه ارائه محتواهای الکترونیکی تحت وب خواهد بود.

3. در دوره های الکترونیکی دروس و برنامه های آموزشی از طریق اینترنت به دانشجو ارائه می شود و دانشجو با استفاده از تکنولوژی اینترنت، نیازی به حضور در کلاس های درس سنتی ندارد. در واقع نوعی آموزش از دور است که در آن تکنولوژی وب و اینترنت برای آموزش و ارزشیابی دانشجو به کار می رود.

4. برای این آموزش محدودیت مکانی و یا زمانی وجود ندارد. امتحانات یک نیمسال شامل میان ترم و پایان ترم می باشد که آزمون میان ترم به صورت الکترونیکی و آزمون پایان ترم بصورت متمرکز در مرکز محل تحصیل دانشجو برگزار می شود.

5. دروس غیر نظری در مرکز محل تحصیل دانشجو بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

6. بر اساس مفاد آیین نامه دوره های الکترونیکی، شیوه آموزشی در کلیه رشته های تحصیلی این دوره بصورت «آموزش محور» می‌باشد. ولی تحصیل دانشجویان به شیوه آموزشی- پژوهشی امکان پذیر می باشد.

7. حداکثر تا 30 % دانشجویان برتر هر رشته مرکز/ واحد که حداقل دو نیمسال تحصیلی و 12 واحد از دروس غیر جبرانی را با معدل 15 و بالاتر گذرانده اند، می توانند به شیوه آموزشی-پژوهشی ادامه تحصیل دهند.

8. کلیه پذیرفته شدگان مطابق ظرفیت دانشگاه و پس از تأیید صلاحیت عمومی پذیرش میشوند و نیازی به مصاحبه حضوری نمی باشد.

9. پذیرش دانشجو در هر یک از کد رشته محل های الکترونیکی از میان خواهران و برادران بصورت رقابتی صورت خواهد گرفت.

10. شهریه دوره های الکترونیکی بر اساس مقررات مربوط به شهریه دانشجویان غیرالکترونیکی برابر مصوبات هیأت امنای دانشگاه پیام نور می باشد.

11. دانشگاه پیام نور به هیچ وجه امکان تأمین مسکن، خوابگاه و سایر امور رفاهی به دانشجویان را نخواهند داشت.

12. کلیه دانش آموختگان شیوه الکترونیکی همانند سایر دانش آموختگان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مورد تأیید شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مدرک رسمی خود را که مورد تأیید وزارت علوم و مراکز استخدامی می باشد از دانشگاه دریافت می کنند. مدارک این دانشگاه در سطح جهانی نیز مورد قبول است و دانشجو می تواند در مقاطع بالاتر کلیه دانشگاه ها بدون محدودیت و در شیوه های غیرالکترونیکی نیز شرکت نماید.


جهت کسب اطلاعات بیشتر دربار شیوه آموزشی الکترونیکی در دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ارشد با تلفن روابط عمومی به شماره 02128426757 تماس حاصل نمائید.