تعاریف در فراگیر پیام نور

متقاضی (دانشپذیر): فردی است که شرایط ورود به دوره های فراگیر را داشته و در موعد مقرر در دوره های مزبور ثبت نام کرده است.

دانش آموخته: به کسی اطلاق می شود که حداکثر تا تاریخ 1399/06/31 موفق به دریافت مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی شده باشد.

دانشجو: دانشجو فردی است که پس از شرکت و موفقیت در امتحان نیمسال اول دوره های فراگیر و احراز شرایط دانشگاه پیام نور ثبت نام کند.

دانشجوی سال آخر: به کسی اطلاق می شود که حداکثر تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی 1399 (حداکثر تا 1399/11/30) به طور قطع در مقطع کارشناسی از دانشگاه یا مؤسسات آموزش عالی مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانش آموخته شود.

رشته تحصیلی: عبارت است از رشتهای که متقاضی در مقطع کارشناسی در آن تحصیل کرده و یا در حال تحصیل است.

رشته تحصیلی همنام: به هر یک از رشته های تحصیلی کارشناسی معتبر اطلاق می شود که برنامه تحصیلی مصوب هر یک از آنها حداقل 80 % با برنامه تحصیلی دوره کارشناسی، رشته کارشناسی ارشد انتخابی متقاضی اشتراک داشته باشد.

رشته امتحانی: عبارت از رشته ای است که متقاضی ثبت نام و پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته (بدون توجه به رشته تحصیلی کارشناسی) می باشد.

شیوه آموزشی پژوهشی: شیوهای است که دانشجو برای دانش آموختگی، علاوه بر واحدهای درسی تعیین شده ملزم به گذراندن واحد پایان نامه تحصیلی میباشد.

شیوه الکترونیکی: شیوه ای است که آموزش در آن به روش الکترونیکی و با استفاده از تکنولوژی‌های نوین آموزشی در شبکه جهانی اینترنت ارائه می شود.

دروس خودخوان: به دروسی اطلاق می شود که نظری بوده و برای آن کلاس رفع اشکال گروهی تشکیل نشده باشد. ضمناً نمره این درس بر اساس نمره پایان ترم محاسبه می شود.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه پیام نور و مشاوره تخصصی رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور با کارشناسان آموزش تماس حاصل نمایید.
ساعت تماس از ساعت 9 صبح الی 17 و از طریق تلفن روابط عمومی به شماره 02128426757 می باشد.